2.kolo Slovenský pohár mas wrestling: Dávid Surgent otočil stratený zápas , Adam Sobek zvíťazil do 105kg

20.07.2021

Gaboltov konkrétne Farma Busov bol strediskom 2.kola Slovenského pohára v mas wrestlingu.

17.7.2021 sa tam zišli pretekári z celého Slovenska a opäť nechýbali členovia Klubu silových športov Dido Powerlifting Giraltovce.

V kategórii 13-16 ročných chlapcov Dávid Surgent prehrával už 0:2 na zápasy, ešte jedno zaváhanie by znamenalo nielen prehru, ale aj stratu šance na celkove prvenstvo v Slovenskom pohári, Dávid však po radách od trénera Dávida Bendíka a starších pretekárov Adama Sobeka  a Tomáša Múdreho sa zázračne vzchopil a dokázal otočiť už takmer stratený zápas a triumfoval 3:2.

Jaroslav Eštvanik v kategórii do 75kg opäť bojoval so staršími borcami, ale tentokrát dokázal obsadiť 3.miesto.

V hmotnosti do 90kg sme už tradične mali 2 pretekárov Jána Gdovina a Tomáša Múdreho. Tomáš poriadne zabral a dotiahol to až do finále kde podľahol Attilovi Kitanovičovi. Jánovi sa darilo menej a obsadil 6.miesto.

V kategórii do 105kg sme mali tiež 2 pretekárov Adama Sobeka a Dávida Bendíka. V poslednom zápase kategórie došlo aj na vzájomný zápas, Adam predtým suverénne zdolal dvoch súperov. Dávid začal zápas lepšie a viedol 1:0, v nasledujúcom kole Adam zrovnal na 1:1. V rozhodujúcom treťom zápase Adam Sobek bleskovým štartom získal ďalší potrebný bod a spečatil výhru v kategórii do 105kg. Adam má obrovskú šancu vyhrať celý Slovenský pohár, o ktorom sa rozhodne vo finálovom treťom kole 21.augusta v Giraltovciach.