1.kolo Slovenského pohára v mas wrestlingu- Klub silových športov Dido Giraltovce

27.02.2020

V sobotu 15.2.2020 sa vo Svidníku v Dome kultúry konalo prvé kolo Otvoreného Slovenského pohára v mas wrestlingu. Medzi klubmi nechýbal ani Klub silových športov Dido Powerlifting Giraltovce, ktorý nominoval 6 pretekárov. V kategórii 13-15 rokov si skvele počínal Dávid Surgent, ktorý sa po 3 vyhratých zápasoch prebojoval až do finále, kde však neuspel a obsadil 2.miesto. V hmotnostnej kategórii do 90kg sa predstavili dvaja naši pretekári Ján Gdovin a Filip Kuriplach. Lepšie sa darilo Jánovi Gdovinovi, ktorý prehral iba jeden zápas a obsadil konečné druhé miesto, Filip Kuriplach skončil štvrtý. V kategórii do 80kg sa Tomáš Múdry vyradením Matúša Klobušovského v semifinále dostal až do finále, kde narazil na jeho dvojičku Mareka, jemu však podľahol a obsadil 2.miesto. Adam Sobek v kategórii do 105kg si naopak poradil so všetkými súpermi. Vo finále si zmeral sily z bardejovčanom Oliverom Sidorjakom zdolal ho 2:1 a stal sa víťazom kategórie. V hmotnostnej kategórii do 125kg sa predstavili 4 borci, medzi nimi aj predseda nášho klubu Dávid Bendík. V prvom zápase zdolal Martina Drozda 2:1, neuspel však proti Máriovi Karičkovi (0:2), a v treťom zápase podľahol aj Nikolasovi Tóthovi, vinou horšieho skóre obsadil konečné 4.miesto. Najbližšie sa ďalšie podujatie Slovenského pohára bude konať v Banskej Bystrici 21.marca 2020.