Dva víkendy a dobrý štart do sezóny 2022 Klub silových športov Dido Powerlifting

02.05.2022

Klub silových športov Dido Powerlifting z Giraltoviec začal powerliftérsku sezónu na Majstrovstvách Slovenska v powerliftingu v Nitre 22.-24.4 2022. Súťaž sa konala pod patronátom asociácie Slovak Powerlifting, ktorá na Slovensku združuje najvýznamnejšie svetové federácie.

Klub reprezentovalo 6 pretekárov, štyria v silovom trojboji a dvaja v tlaku na lavičke.

Ako prvý nastúpil juniorský pretekár Ján Gdovin v divízii RAW a hmotnostnej kategórii do 90kg.

V prvej disciplíne v drepe sa mu darilo, mal všetky 3 pokusy platné a zapísal v treťom pokuse 180kg, čo mu dalo dobrý základ splniť svoj súťažný cieľ a to total 500kg.

V tlaku na lavičke dokázal vytlačiť 95kg a výsledný total závisel už len od mŕtveho ťahu.

Prvý pokus mal  ľahkých 200kg a tak druhým pokusom rovno zaútočil na 500kilový total a nahlásených mal 225kg. Zvládol to a tak v treťom pokuse v snahe o vylepšenie 5.miesta sa pokúsil o 235kg, aj keď to vyzeralo nádejne pokus bol neplatný.

Konečný výsledok je teda 500kg total a 5.miesto v hmotnostnej kategórii do 90kg RAW juniorov.

Druhý súťažný deň v Sobotu nastúpili naši traja pretekári v silovom trojboji EQ Marcel Vasilenko masters1 do 90kg , Tomáš Múdry open do 90kg a Adam Sobek open do 125kg.

Marcel mal od prvého pokusu v drepe problém s technickým prevedením a tak mal prvé dva pokusy neplatné. Dokázal zapísať až 240kg v poslednom pokuse. V tlaku na lavičke začínal na 186kg a to bol pokus o slovenský rekord. Opäť sa mu však nedarilo a nedokázal dotlačiť do úspešného prevedenia ani jeden pokus a tak musel zo súťaže odstúpiť.

Tomáš Múdry s Adamom Sobekom naopak hladko prechádzali drepmi a Tomáš mal platných  280kg a Adam 26okg.

V tlaku však Tomáš dvakrát zaváhal zachránil sa až tretím pokusom na 160kg. Adam  ukázal pekný progres v tlaku a poľahky zdolal 210kg.

Do mŕtveho ťahu nastupovali s vedomím že o absolútnom Majstrovi Slovenska v powerliftingu sa rozhdone medzi nimi dvomi. Tomáš začal na 250kg Adam na 260kg, obidvaja to zvládli..

Druhé pokusy absolvovali Tomáš na 260kg a Adam ľahučko 280kg. Záverečné pokusy Adam 290kg platných , Tomáš 270kg síce neplatných 270kg,ale stačilo mu to na väčší bodový zisk s totalom rovných 700kg a stal sa absolútným Majstrom Slovenska v powerliftingu EQ. Adam mal total 760kg a obidvaja získali prvé miesta a zlaté medaily vo  svojich hmotnostných kategóriach.

V posledný súťažný deň v Nedeľu nás v samostatnej disciplíne benchpress reprezentovali dvaja pretekári Pavol Roba a Dávid Bendík obidvaja sa predstavili v kategórii open do 110kg.

Pavol Roba  je na oficiálnej súťaží úplný nováčik ,naproti tomu Dávid Bendík aktívne súťaží už 13 rokov.

Základný pokus na 165kg Pavlovi nevyšiel, Dávid s istotou zatlačil 230kg. Druhé pokusy obidvom vyšli parádne Pavol napriek neúspešnému základnému pokusu pridal na 170kg a mal ho bez problémov platný, Dávid si kontroloval súperov v absolútnom hodnotení bez rozdielu hmotnosti a stačilo mu 240kg, ktoré bez problémov zvládol. Tretie pokusy Pavol 180kg a Dávid 245kg mali obidvaja neplatné.

Pavol Roba obsadil konečné tretie miesto a získal bronzovú medailu v kategórii mužov do 110kg , Dávid túto kategóriu vyhral a navyše sa stal absolútnym víťazom v disciplíne benchpress EQ bez rozdielu hmotnosti.

Marcel Vasilenko si napravil renomé keď 1.mája štartoval na MSR V Trnave a v disciplíne mŕtvy ťah výkonom 255kg  prekonal slovenský rekord masters 40-45rokov do 90kg a túto kategóriu aj vyhral.

Všetci naši pretekári si svojími výsledkami vybojovali nomináciu na Majstrovstvá Sveta, ktoré sa uskutočnia na Slovensku v Októbri 2022.

Vďaka za podporu našich absolvovaných súťaží na rok 2022  patrí  poslancovi PSK ( Prešovský samosprávny kraj)Jánovi Vookovi za poskytnutie dotácie.

Powerlifting je náročný šport a preto celý klub ďakuje všetkým naším fanúšikom podporovateľom, sponzorom a firme KOVSMOL za nadviazanie spolupráce a podporu našich športových snažení.