Svetové hry policajtov a hasičov Winnipeg Kanada 2023(World police and fire games)- Zlatá medaila pre Marcela Vasilenka v kategórii do 93kg v dvojboji

01.08.2023

V rámci prestížnej súťaže Svetových hier policajtov a hasičov sa stal neuveriteľný okamih, kedy sa slovenský zástupca Marcel Vasilenko ukázal byť výnimočným atlétom. V kategórii do 93kg v dvojboji si vyslúžil zlatú medailu vďaka pekným výkonom v tlaku na lavičke a mŕtvom ťahu.

Marcel Vasilenko, ktorý je aktívnym príslušníkom Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, zaujal svet svojou neohrozenosťou a disciplínou nielen v službe, ale aj v športovej aréne. Okrem toho je tiež hrdým členom klubu silových športov Dido Powerlifting, kde sa systematicky pripravoval na tento okamih.

V benchpresse dosiahol  výkon 150kg, čo svedčí nielen o jeho fyzickej sile, ale aj o neustálej tvrdej práci a odhodlaní, ktoré vkladal do svojho tréningu.

V disciplíne deadlift Marcel  zdvihol úctyhodných 260kg, čím potvrdil svoju silu, techniku a prístup k tréningu. Tento úspech nie je len osobným triumfom Marcela, ale aj reprezentáciou jeho oddanej prípravy a  disciplíny.

Marcel Vasilenko si vďaka svojim úžasným výkonom v týchto dvoch disciplínach zaslúžene vybojoval zlatú medailu v kategórii do 93kg v dvojboji na Svetových hrách policajtov a hasičov. Zdolal všetkých svojich súperov, stupeň víťazov doplnili na druhom mieste pretekár z Malajzie a na treťom domáci Kanaďan.  Jeho úspech je inšpiráciou nielen pre kolegov v odbore, ale aj pre športovcov a všetkých, ktorí si vážia tvrdej práce, odhodlania a oddanosti svojim cieľom.

Marcel Vasilenko týmto dokázal, že jeho záväzok k profesionálnemu služobnému povolaniu je spájaný s rovnakým záväzkom k vynikajúcej fyzickej kondícii a športovým výkonom.

Gratulujeme Marcelovi Vasilenkovi k jeho zlatému triumfu a príkladnému zastupovaniu svojej krajiny a profesie na medzinárodnej pôde. Za podporu je Marcel vďační svojej rodine, klubu firmám KOVSMOL, VOKUP klim s.r.o. a poslancovi PSK Jánovi Vookovi. S doplnkami výživy počas prípravy Marcel vďačí firme Peter Binár-BODY SHOP aminoprotein.sk a  veľká vďaka patrí samozrejme všetkým ,ktorí mu na diaľku držali palce.