2.kolo Slovenského pohára v mas wrestlingu: Adam Sobek obhájil víťazstvo v kategórii do 105kg

8.augusta 2020 sa v Banskej Bystrici uskutočnilo 2.kolo Slovenského pohára v mas wrestlingu. Klub silových športov Dido Powerlifting reprezentovalo  7 pretekárov od kategórie do 75kg až po najťažšiu nad 125kg.

Súčasťou výpravy bola aj žiačka 7.ročníka Základnej školy Komenského vo Svidníku Petra Turcovská. Pod vedením Michala Klimika skvelo bojovala a obsadila 3.miesto, takisto ako sa jej podarilo v prvom kole, ktoré sa konalo práve vo Svidníku.

Najmladší Dávid Surgent štartujúci v kategórii 13-15 ročných žiakov bez prehry dokázal vybojovať prvé miesto a vylepšil svoje umiestenie z prvého kola kde skončil druhý. 

Jaroslav Eštvaník vo veľmi ťažkej konkurencii dokázal najlepšie vzdorovať súperovi vo svojom poslednom zápase ale nakoniec obsadil 5.miesto.

Do 80kg nás reprezentoval Tomáš Múdry a v konkurencii bratov Klobušovských dokázal zdolať Mareka 2:1, a nakoniec obsadil 3.miesto.

18 ročný Ján Gdovin v hmotnostnej kategórii mužov do 90kg využil svoju prekvapivú techniku a dokázal zdolať aj starších súperov , podľahol iba Attilovi Kitanovičovi a získal pekné druhé miesto.

V kategórii do 105kg sme mali nominovaných dvoch pretekárov a to víťaza prvého kola Adama Sobeka a Dávida Bendíka, ktorý v prvom kole štartoval v hmotnostnej kategórii až do 125 kg. Dávid Bendík svoj prvý zápas prehral , ale výhrou v ďalšom kole sa prebojoval do boja o tretie miesto , kde dokázal zdolať Martina Lovíšeka a získal bronzovú medailu. Adam Sobek síce po mimoriadne ťažkých zápasoch ale bez prehry postúpil do finále, kde si poradil s Petrom Truchlíkom a očakávane a zaslúžene obhájil víťazstvo z prvého kola Slovenského pohára.

V super ťažkej kategórii nad 125kg zranený Milan Šuľan nedokázal vzdorovať Petrovi Puhovi a tak obsadil druhé miesto.

Za pomoc s prepravou na súťaž Klub silových športov Dido Powerlifting ďakuje firme PROBASEC. 

2.kolo Slovenského pohára v mas-wrestlingu

V sobotu 8.8.2020 v Banskej Bystrici pokračoval seriál 2.kolom Slovenského pohára v mas-wrestlingu na ktorom sa zúčastnilo celkom 38 pretekárov ktorí v jednotlivých hmotnostných kategóriách bojovali o medailové a bodovacie umiestnenia.V súťaží sa prezentovalo po prvý krát viacero nových pretekárov čo je pre rozvoj mas-wrestlingu na Slovensku veľmi potešujúce.Súťaž bola na požadovanej úrovni začo patri poďakovanie organizátorom ŠK Kornel Banská Bystrica pánom Karolovi Repiskému a Oliverovi Kurekovi.Za aktívnu účasť a predvedené výkony by som chcel tiež v mene Slovenskej asocácie mas-wrestlingu poďakovať všetkým zúčastneným pretekárom a zároveň pozvať na 3. finálové kolo ktoré sa uskutoční 14.novemra 2020 na Šport festivale v Trenčíne.

Ján Matej,prezident Slovenskej asociácie mas-wrestlingu

VÝSLEDKY:

Chlapci do 15 rokov:
1. Dávid SURGENT KSŠ Dido PWL Giraltovce 16 b.
2. Matej ŠIMON KSTaK Matej Bardejov 12 b.
3. Tadeáš KNAP KSTaK Matej Bardejov 10 b.

Dievčatá do 15 rokov:
1. Timea JUROVÁ KSTaK Matej Bardejov 16 b.
2. Zuzana DRUTAROVSKÁ KSTaK Matej Bardejov 12 b.
3. Petra TURCOVSKÁ Fitt+ Svidník 10 b.
4. Michaila VORŇAKOVÁ ŠK Zemplín Michalovce S.T. 9 b.

Ženy 65 kg:
1. Ema MIŠOVČÍKOVÁ KSTaK Matej Bardejov 16 b.
2. Viktória VÁCZYOVÁ KSTaK Matej Bardejov 12 b.
3. Lívia HORŇAKOVÁ ŠK Zemplín Michalovce S.T. 10 b.
4. Jana GULIGOVÁ KSTaK Matej Bardejov 9 b.

Ženy 75+ kg:
1. Jana VAŠKOVÁ KSTaK Matej Bardejov 16 b.
2. Elena ŠIMOVÁ KSTaK Matej Bardejov 12 b.
3. Katarína BALAŽOVÁ KSTaK Matej Bardejov 10 b.

Muži do 75 kg:
1. Oliver KUREK ŠK Kornel Banská Bystrica 16 b.
2. Jaroslav FERKO ŠK Zemplín Michalovce 12 b.
3. Patrik PANGRÁC KSTaK Matej Bardejov 10 b.
4. Ladislav LECHAN ŠK Zemplín Michalovce S.T. 9 b.
5. Jaroslav EŠTVANIK KSŠ Dido PWL Giraltovce 8 b.

Muži do 80 kg:
1. Marek KLOBUŠOVSKÝ KSTaK Matej Bardejov 16 b.
2. Matúš KLOBUŠOVSKÝ KSTaK Matej Bardejov 12 b.
3. Tomáš MÚDRY KSŠ Dido PWL Giraltovce 10 b.

Muži do 90 kg:
1. Attila KITANOVIČ Strongman Club Dun.Streda 16 b.
2. Ján GDOVIN KSŠ Dido PWL Giraltovce 12 b.
3. Pavol HARELIČAN Čadca 10 b.
4. Daniel MAĽA ŠK Kornel Banská Bystrica 9 b.

Muži do 105 kg:
1. Adam SOBEK KSŠ Dido PWL Giraltovce 16 b.
2. Peter TRUCHLIK Čadca 12 b.
3. Dávid BENDÍK KSŠ Dido PWL Giraltovce 10 b.
4. Martin LOVIŠEK Strongman Záhorie Malacky 9 b.
5. Oliver SIDORJAK KSTaK Matej Bardejov 8 b.
6. Michal JURIGA Čadca 7 b.
7. Ivan LEVICKÝ ŠK Kornel Banská Bystrica 6 b.

Muži do 125 kg:
1. Tibor GUTTEK KSTaK Matej Bardejov 16 b.
2. Nikolas TÓTH Metal Militia Lučenec 12 b.
3. Marek FENCL ŠK Kornel Banská Bystrica 10 b.

Muži 125+ kg:
1. Peter PUHA Strongman Club Dun. Streda 16 b.
2. Milan ŠUĽAN KSŠ Dido PWL Giraltovce 12 b.