Adam Sobek a Dávid Surgent sú absolútnymi víťazmi Slovenského pohára v mas wrestlingu 2021

SLOVENSKÝ POHÁR V MÁS WRESTLINGU

3. KOLO / FINÁLE

21.8.2021, Mestský amfiteáter - Park mieru v Giraltovciach

Predposlednú prázdninovú sobotu sa v našom Parku mieru v štýle olympiád antických čias priamo na pódiu Mestského amfitéatra konalo posledné 3. kolo Slovenského pohára v más wrestlingu. Do Giraltoviec zavítali výpravy z 11 klubov z celého Slovenska, ktoré si prišli nazbierať posledné body do celkovej tabuľky. V predchádzajúcich dvoch kolách ktoré sa konali v Banskej Bystrici a Gaboltove si naši borci z miestneho Dido Powerlifting klubu vybojovali sľubné pozície na zisk medailí. Niektoré kategórie boli už vlastne rozhodnuté, v niektorých bola situácia bodovo zamotaná, takže bolo o čo súťažiť.

Celkovo sme boli v peknom augustovom počasí svedkami 46 duelov v siedmich vekových aj hmotnostných kategóriách. Giraltovčania sa rozhodne za svoje vystúpenia na domácej pôde nemusia hanbiť, skôr naopak. Získali v treťom kole celkovo 7 medailí (2 zlaté, 1 striebornú a 4 bronzové). A keďže tretie kolo bolo v tomto kalendárnom roku posledným, na záver sa zrátali body u udelili trofeje tým najlepším za rok 2021.

Giraltovce tak majú na rok 2021 dvoch šampiónov. V kategórii Chlapci 13 - 16 rokov zdvihol trofej Dávid Surgent, ktorý získal celkovo 44 bodov a s náskokom 7 bodov vyhral zlato pred Bardejovčanom Matejom Šimonom.

Zlato patrí aj nášmu Adamovi Sobekovi, ktorý v kategórii Muži do 105 kg v dramatickom finále zvíťazil nad svojim veľkým rivalom Oliverom Sidorjakom z Bardejova.

Bronzové medaily získali aj Jaroslav Eštvaník (kategória Muži do 75 kg), Tomáš Múdry (Muži do 90 kg) a Dávid Bendík (Muži do 105 kg).

Zaujímavosťou je, že v treťom kole si zasúťažil aj náš čerstvý majster Slovenska v boxe Aaron Bzdiľ, ktorý získal v kategórii Chlapci 13 - 16 rokov bronz. A pre úplnosť v tej istej kategórii bol v treťom kole úspešný aj náš Tobiáš Hvozdovič, ktorý nazbieral na amfiteátri 12 bodov a skončil strieborný. Obaja si más wrestling vyskúšali súťažne prvýkrát v živote.

Tí najlepší wrestleri bojovali aj o účasť na 2.kole Svetového pohára, ktoré sa bude konať v septembri v tureckom Istanbule. Konkrétne to je Attila Kitanovič z Dunajskej Stredy (Muži do 90 kg), Martin Lovíšek zo Sološnice (Muži do 90 kg), Oliver Kurek z Banskej Bystrice (Muži do 80 kg) a Jana Vašková z Bardejova (Ženy 75+ kg),

Za veľmi pekné celorepublikové podujatie patrí poďakovanie všetkým organizátorom, najmä borcom z nášho Klubu silových športov Powerlifting Dido na čele s Dávidom Bendíkom, taktiež Mestu Giraltovce za poskytnutie priestorov a ozvučenia, Autoumývárke Renaz za bezchybný servis v infraštruktúre podujatia, Slovenskej Asociácií Más Wrestlingu za pomoc pri organizácii 3.kola a profesionálne rozhodovanie všetkých duelov a nakoniec aj publiku, ktoré vytvorilo na našom amfiteátri priam rodinnú atmosféru.

Našim silákom srdečne blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu klubu aj mesta a želáme im úspechy aj na ďalších športových podujatiach.

Text: Vladislav Kristiňák

Foto: Jozef Juházy a Ladislav Lukáč