Dávid Bendík novým majstrom sveta v hmotnostnej kategórii do 125kg s totalom cez 900kg

23.10.2019

Veľký úspech zaznamenal člen Klubu silových športov Dido Powerlifting Giraltovce Dávid Bendík, ktorý na svetovom šampionáte federácie GPC v hmotnostnej kategórii do 125 kg pekným výkonom 930 kg získal zlatú medailu.

Dávid začal súťaž drepom po základnom pokuse 320 kg sa tretím dostal až na 360 kg, ktoré zvládol a v kategórii OPEN to bol aj najvyšší výkon v drepe.

V disciplíne benchpress postupne zvládol 250 kg potom 260 kg a na tretí si nechal naložiť 270 kg. Tento pokus znamenal prekonanie osobného rekordu o 40 kg a takisto aj najvyšší výkon spomedzi mužov. Pokus bol platný 3:0 a Dávid si vytvoril nedosiahnuteľný náskok pred jeho súperom Ericom Bryceom z Kanady. O zlatú medailu by ho pripravil iba veľmi pokazený mŕtvy ťah.

Prvý pokus bol na istotu a dosiahnutie 900 kg hranice v trojboji 270 kg. Dávid to s ľahkosťou zvládol a na druhý si nahlásil rovných 300 kg. Aj túto hmotnosť zvládol a zvýšil celkový total na 930 kg, čo bol taktiež najvyšší výkon súťaže. Dávid tak zaslúžene získal zlatú medailu s výkonom 930 kg, druhý Eric Bryce s Kanady mal výkon 800 kg.