Katarína Sotáková na svojich prvých majstrovstvách sveta prekonala všetky osobné rekordy

23.10.2019

Na majstrovstvách sveta v silovom trojboji federácie GPC v Nových Zámkoch sa predstavila v kategórii žien do 67,5 kg Katarína Sotáková.

Katka súťažila v powerliftingu raw a síce pri prvých dvoch pokusoch na drepe sa nevyhla stresu a technickej chybe, v treťom však poriadne zabojovala. Ako základný pokus bol nahlásený 90 kg. V prvom pokuse stratila stabilitu a činku nedvihla pokus bol neplatný. Druhý pokus bol krásny ľahký ale pre nepočkanie na pokyn rozhodcu pokus bol opäť neplatný. V treťom pokuse už išlo o všetko, ak by bol neplatný Katka by sa so súťažou musela rozlúčiť. Možno trošku šokujúco sa jej tréner Dávid Bendík na tretí pokus rozhodol pridať na 100 kg. Katarína pokus zvládla s rezervou a na veľkú radosť mohla pokračovať v súťaži.

V druhej disciplíne benchpress sa jej darilo ďaleko viac bezproblémovo zvládla 55 kg aj 60 kg činku. Na tretí pokus chcela 65 kg, túto váhu nikdy predtým nedvihla, ale tu sa jej to podarilo a aj prísny rozhodcovia dali za pravdu a pokus bol platný.


Vo svojej najsilnejšej disciplíne v mŕtvom ťahu už jej to išlo suverénne. Základný pokus 125 kg bol ľahký,135 kg taktiež a tak tretí pokus bol opäť útok na osobný rekord a 145 kg na činke. Bolo to už ťažšie ale poriadne zabrala a bol z toho platný pokus a výsledný total 310 kg. Obsadila pekné 9.miesto a úspešne reprezentovala Klub silových športov Dido Powerlifting.