Klub silových športov Dido Powerlifting- Z majstrovstiev Slovenska si vezie 6 cenných kovov absolútne víťazstvo v kategórii žien a nové národné rekordy

17.04.2019
zľava horný rad : Marcel Vasilenko, Dávid Bendík spodný rad: Martina Vargová, Katarína Sotáková
zľava horný rad : Marcel Vasilenko, Dávid Bendík spodný rad: Martina Vargová, Katarína Sotáková

Klub silových športov Dido Powerlifting si z Majstrovstiev Slovenska v powerliftingu vezie 6 cenných kovov (4 zlaté a 2 strieborné medaily) absolútne víťazstvo v kategórii žien o ktoré sa postarala Martina Vargová v trojboji a v mŕtvom ťahu a navyše každý jej výkon bol zároveň aj novým národným rekordom v kategórii ženy do 56 kg.

V kategórii mužov sme mali dvoch pretekárov Marcel Vasilenko súťažil v kompletnom silovom trojboji v kategórii do 100 kg. V drepe dosiahol výkon 275 kg, v tlaku na lavičke 185 kg a v mŕtvom ťahu 250 kg. Total 710 kg stačil na prvé miesto a pre Marcela to je dobrý začiatok sezóny keďže sa prioritne pripravuje na Svetové hry policajných a záchranných zložiek, ktoré sa budú konať v Číne v meste Chengdu. Dávid Bendík pretekal iba v disciplíne mŕtvy ťah vo váhovej kategórii do 125 kg pri telesnej hmotnosti 112 kg. Dosiahol dobrý výkon 310 kg a znamenalo to druhé miesto a taktiež skvelý štart do prípravy na svetový šampionát federácie GPC, ktorý sa uskutoční v októbri v Nových Zámkoch na Slovensku. Všetci pretekári Martina Vargová, Katarína Sotáková, Marcel Vasilenko aj Dávid Bendík si účasťou na tomto šampionáte s podporou firiem NLFPS a KovSmol Prešov potvrdili nomináciu na Majstrovstvá sveta.       

Majstrovstvá Slovenska organizácie Slovak Powerlifting, ktorá zastrešuje viacero svetových federácii v powerliftingu dopadli veľmi úspešne aj pre reprezentantov Klubu silových športov Dido Powerlifting so sídlom v Giraltovciach. V kategórii žien sa veľmi darilo Martine Vargovej a Kataríne Sotákovej, obe predviedli výkony na ktoré sa dalo pozerať a Martina Vargová svojím výkonom 277,5 kg v totale vo váhovej kategórii do 56 kg sa stala absolútnou víťazkou spomedzi žien v silovom trojboji aj v mŕtvom ťahu. Každý jej výkon 87,5 kg drep , 57,5 kg benchpress a 132,5 kg mŕtvy ťah je navyše novým národným rekordom. Katarína Sotáková vo váhovej kategórii do 67,5 kg predviedla výkony drep 90 kg , tlak na lavičke 55 kg a mŕtvy ťah 135 kg. Výkon v trojboji 280 kg znamenal prvé miesto a 135 kg na mŕtvy ťah znamenalo druhé miesto v osobitnom hodnotení mŕtvych ťahov.       

Podpora 

Ak chceš podporiť týchto pretekárov v ceste na Majstrovstvá sveta ,alebo rozvoj silových športov v Giraltovciach a blízkom regióne, môžeš finančne  podporiť OZ Klub silových športov DIDO Powerlifting a takisto svojím dielom prispieť k takýmto úspechom.

Názov združenia Klub silových športov DIDO Powerlifting
č.účtu SK19 0900 0000 0051 5544 7520