Klub silových športov Dido Powerlifting na Majstrovstvách Slovenska- máme slovenský rekord 5 medailí ale aj diskvalifikáciu

26.05.2021

Majstrovstvá Slovenska v silovom trojboji, ktoré sa konali 22.5 až 23.5 2021 v Trnave boli pre powerlifterov z Giraltoviec prvou súťažou po opätovnom spustení fitnesscentier a verejných podujatí.

Aj  to sa podpísalo pod to, že tentokrát žiadny z našich pretekárov neabsolvoval celý trojboj, ale iba jednotlivé disciplíny.

Ako prvý v súťažný deň v nedeľu nastúpil Ján Gdovin v disciplíne mŕtvy ťah. Predviedol značné zlepšenie a výkonom 210kg získal prvé miesto v kategórii dorastencov do 90kg.

Za ním nasledoval 47-ročný debutant Ján Cuprišin v hmotnostnej kategórii do 90kg EQ 40-49 ročných pretekárov. Prvá súťaž mu vyšla nadmieru dobre a už druhým pokusom prekonal slovenský rekord. Tretím pokusom ho ešte navýšil na pekných 210kg a nakoniec v zlúčenej kategórii do 100kg vybojoval bronzovú medailu.

V kategórii masters do 100kg 40-49 ročných, ale v divíízii RAW, sme ešte mali Marcela Vasilenka, ktorému sa tiež darilo a s prehľadom získal druhé miesto a striebornú medailu za výkon 250kg v mŕtvom ťahu.

Marcel nastúpil aj v disciplíne benchpress - tlak na lavičke EQ, Jeho štandardný výkon 185kg stačil na prvé miesto a titul majstra Slovenska v kategórii do 100kg 40-49 ročných pretekárov.

V kategórii OPEN sme mali troch pretekárov. Najprv sa na súťažné pódium dostal Adam Sobek zaradený do hmotnostnej kategórie až do 125kg. Jeho hmotnosť bola 105,9 kg. Adamovi súťaž vyšla a  od prvého pokusu sa mu darilo. V treťom pokoril 275kg a získal titul majstra Slovenska v divízii EQ. Vo štvrtom doplnkovom pokuse navyše  skúšal prelomiť slovenský rekord 281kg, ale pokus nebol úspešný.

Ďalším naším pretekárom bol Tomáš Múdry v silnej konkurencii 7 pretekárov do 82,5kg však dokázal zapísať iba prvý základný pokus na 240kg . Druhý a tretí pokus z 250kg bohužiaľ nemal úspešných a stačilo to na 5.miesto.

Náš najskúsenejší pretekár, predseda klubu Dávid Bendík v hmotnostnej kategórii mužov do 100kg RAW nedokázal zapísať ani jeden pokus. Začínal na 280kg, aj keď bol pokus neplatný na druhý si pridal na 300kg. Doslova to nedokázal dotiahnuť do platného pokusu a tretí posledný pokus tiež nebol platný. Dávid súťaží od roku 2009 a prvýkrát bol diskvalifikovaný bez jediného platného pokusu.

Klub silových športov Dido Powerlifting tak získal tri tituly majstra Slovenska, jednu striebornú a jednu bronzovú medialu.

Za pomoc a podporu ďakujeme všetkým naším fanúšikom, všetkým ktorý prispeli 2% na našu organizáciu a takto nám pomáhajú zúčastňovať sa súťaží.