Majstrovstvá Európy v mas wrestlingu- Traja reprezentanti Slovenska z Giraltoviec získali tri medaily

29.11.2023

Majstrovstvá Európy v mas wrestlingu sa uskutočnili tohto roku  v Brezne na Slovensku, prinášajúc nesmierne vzrušujúcu atmosféru a zápasy napätého súboja o titul najlepšieho v tejto disciplíne. Tento šport, založený na sile, vytrvalosti a stratégii, priviedol do jedného z najkrajších slovenských miest zdatných športovcov z celého kontinentu. Súťaž, ktorá sa konala 25. a 26. novembra, ponúkla divákom a účastníkom zážitok plný adrenalínu a bojového ducha, ktorý definoval tento šport. Početné tím z rôznych krajín sa stretli na jednom mieste, aby predviedli svoje schopnosti a zručnosti v mas wrestlingu, obdivujúc sa nielen fyzickej sile, ale aj taktickému mysleniu každého zápasníka. Tieto majstrovstvá Európy nesú v sebe ducha športového súťaženia a zjednocujúcej sily, ktorá spojila nadšencov a profesionálov tohto náročného a vzrušujúceho športu.

V reprezentácii Slovenska sa objavili aj traja mladíci z Giraltovského Klubu siloých športov Dido Powerlifting. Július Tkáč v kategórii do 70kg a Aaron Bzdiľ a Tobias Hvozdovič štartujúci do 80kg.

Všetci traja si nomináciu vybojovali na kvalifikačnom kole Slovenského pohára v mas wrestlingu mesiac pred ME.

Júliusa Tkáča to katapultovalo až do finále kde sa postavil súperovi z Mongolska. Julo mal ťažký boj ešte pred štartom,keďže jeho nominácia bola podmienená váhovým limitom 70kg, tak Julo za mesiac zhodil 10kg a posledné kilá ešte tesne pred oficiálnym vážením. V samotnom zápase sa prejavila lepšia pripravenosť Mongola a po výhre 2:0 ostala Julovi strieborná medaila, čo je pre neho obrovská motivácia  do budúcnosti. V Rusku a krajinách geograficky východne ležiacich od Slovenska je mas wrestling  fakt masovým športom a ešte nám chvíľu potrvá dobehnúť svetovú konkurenciu.

Aaron Bzdiľ a Tobias Hvozdovič postupne zberali body vo finálovej skupine štyroch najlepších a v skupinovom systéme každý s každým si pripísali po jednu výhru a dve prehry. V mas wrestlingu sa vyhlasujú dve tretie miesta a tie práve obsadili naši mladíci. Dva bronzy do zbierky nášho klubu spolu s Julovym striebrom predstavujú pre náš klub a mesto najcennejšie umiestnenia na vrcholnom podujatí v mas wrestlingu. Pozorní diváci už vedia, že mas wrestling má obrovskú šancu byť olympijským športom, tak chlapcov treba pochváliť za príkladný prístup a disciplínu v tréningu.

Za podporu ďakujeme primátorovi mesta Giraltovce Pavlovi Tchurikovi, ktorý nášmu klubu pomáhal usporiadať Majstrovstvá Slovenska v mas wrestlingu v marci, Jánovi Vookovi za dlhodobú podporu naššej činnosti a firme VOKUP klim s.r.o, ktorá nám pomáha dosahovať naše športové ciele.

Veľké ďakujem patrí naším priaznivcom a prispievateľom 2%, vďaka ktorým sme dosiahli aj tieto cenné úspechy.