Majstrovstvá Slovenska benchpress deadlift Revúca 20.-21.4. 2024

29.04.2024

Klub silových športov Dido Powerlifiting skvelo odštartoval sezónu 2024. Na Majstrovstvách Slovenska v tlaku na lavičke a mŕtvom ťahu, ktoré sa konali na Gemeri v meste Revúca od 20. do 21.4 2024. Súťaž bola rozdelená na dve časti v sobotu sa súťažilo v tlaku na lavičke a v nedeľu zase v mŕtvom ťahu.  


V sobotňajšej časti nás reprezentovalo 5 pretekárov. Marcel Vasilenko  v kategórii masters nad 40 rokov a v kategórii OPEN Tomáš Múdry, Adam Sobek,Pavol Roba a Dávid Bendík. 

Marcel Vasilenko výkonom 185kg obsadil 1.miesto v hmotnostnej kategórii do 95kg a kvalifikoval sa na Majstrovstvá Európy.

V OPEN už prebehol tuhší boj Tomáš Múdry do 95 kg a Pavol Roba do 110kg postupne zdolávali pokus za pokusom a obidvaja dokázali obsadiť 1.miesta vo svojich kategóriách. Tomáš za výkon 190kg a Pavol Roba za 185kg.

Adam Sobek a Dávid Bendík sa predstavili proti sebe v hmotnostnej kategórii do 125kg. Kategóriu vyhral skúsenejší Dávid za výkon 280kg, čo je aj jeho osobný rekord a zároveň najvyšší výkon Majstrovstiev v disciplíne benchpress EQ. Adam bral bronzovú medailu za výkon 225kg, medzi nich na striebro dosiahol Martin Krajči z Banskej Bystrice z výkonom 262,5kg.

Z tlaku na lavičke náš Klub dosiahol 4 zlaté a jednu bronzovú medailu. Dávid Bendík bol ocenený aj ako najlepší pretekár bez rozdielu hmotnosti.

V nedeľu nás reprezentovali pretekári, ktorý súťažili v disciplíne mŕtvy ťah. Za náš klub sa predstavili aj dve nové pretekárky Lívia Kollarová a Antónia Birošová. Lívia , ktorá váži iba 52kg sa pokúšala o dvojnásobok telesnej hmotnosti 105kg činku síce zvládla, ale rozhodcovia posúdili pokus ako neplatný. Výkon 90kg jej však stačil na 2.miesto v najľahšej váhovej kategórii. Antónia Birošová svoju prvú súťaž zvládla fantasticky, keď si pripísala nielen prvé miesto vo váhovej kategórii do 67,5kg, ale prekonala aj národný rekord 121kg. Štvrtým pokusom ho zlepšila až na 130kg a zaslúžene sa stala Majsterkou Slovenska. 

V dorastencoch nás reprezentovali Tobias Hvozdovič a Július Tkáč. Do 82,5kg  sa Július Tkáč snažil zaútočiť na medailu tretím pokusom na 202.5kg. Pokus mu však nevyšiel, ale pekných 190kg mu vynieslo 5.miesto a skvelo reprezentoval náš klub. Tobias v ťažšej váhe do 95kg postupne prechádzal pokusami a slovenský rekord, ktorý mal hodnotu 225kg, ľahko prekonal a doplnkovým štvrtým pokusom ho nastavil až na 240kg. Ak by pravidlá dovoľovali absolvovať ďalšie pokusy, kto vie na akom výkone by sa zastavil. Obaja z Julom to budú môcť ukázať na Majstrovstvách Slovenska v silovom trojboji, ktoré organizuje náš klub od 2. - 4.mája v Prešova v Športovej hale ZŠ Sibírska. 

V kategórii OPEN nás reprezentoval jediný pretekár Tomáš Múdry. Druhým pokusom rozhodol o svojom víťazstve a s rozdielom 10kg vyhral zlatú medailu. Jeho výkon bol 290kg , prvýkrát atakoval aj 300kg, ale zatiaľ mu táto magická váha odolala.


Klub silových športov Dido Powerlifitng na Majstrovstvách Slovenska v tlaku na lavičke a mŕtvom ťahu :

1.miesto 7x (Bendík,Múdry 2x, Vasilenko,Roba,Hvozdovič,,Birošová)

2.miesto 1x (Kollárová)

3.miesto 1x (Sobek)

5.miesto 1x (Tkáč)

národný rekord 2x (Hvozdovič, Birošová)

Klub silových športov Dido Powerlifitng za podporu dakuje firmám Vokup klim s.r.o a firme Kovsmol.