Majstrovstvá Slovenska powerlifting WUAP Košice 2023-

09.05.2023

Dňa 5. až 7. mája 2023 sa v meste Košice uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v powerliftingu pod záštitou federácie World United Amateur Powerlifting (WUAP). Tohto prestížneho podujatia sa zúčastnili špičkoví atléti z celého Slovenska, ktorí sa snažili získať titul majstra v svojich váhových kategóriách.

Súťaž sa konala v Hadzanárskej hale Slavomíra Šípoša. Atmosféra bola naplnená napätím a očakávaním, pretože sa očakávalo, že sa stretnú najlepší powerlifteri na Slovensku.

Pre náš klub súťaž  začala v druhý deň  - ako prvá nasledovala disciplína drep. Súťažiaci ukázali svoju silu, techniku a odhodlanie zdvíhať čo najväčšie váhy. Ján Gdovin, Marcel Vasilenko, Múdry a Adam Sobek sa dotlačili k pekným výkonom

Ján Gdovin 190kg

Marcel Vasilenko 225kg

Tomáš Múdry 290kg

Adam Sobek 310kg.

Po drepe nasledovala disciplína bench press, v ktorej sa preukázala sila horného tela a stabilita. Darilo sa Adamovi Sobekovi zapísal osobný rekord 220kg. Tomáš Múdry 160kg, Marcel Vasilenko 175kg a Ján Gdovin 130kg..Posledná disciplína, mŕtvy ťah, bola plná napätia a očakávania. Súťažiaci ukázali svoju fyzickú silu a vytrvalosť, zdvíhajúc váhy, ktoré vyžadovali maximálne úsilie.

Výsledky našich Adam Sobek 300kg , Tomáš Múdry 270kg, Marcel Vasilenko v novom slovenskom rekorde 260kg, Ján Gdovin 220kg.

Výsledky trojboj:

kategória Junior do 95kg 1:miesto Ján Gdovin výkon 540kg

kategória OPEN do 90kg 2.miesto Tomáš Múdry výkon 720kg

kategória OPEN do 125kg 1.miesto Adam Sobek výkon 830kg 3.miesto v absolútnom hodnotení bez rozdielu hmotnosti

kategória masters 40-49 do 95kg 1.miesto Marcel Vasilenko výkon 650kg - nový národný rekord

.v 3.súťažný deň boli na programe jednotlivé discipilíny benchpress a mŕtvy ťah.

V divízii raw do 125kg Martin Mikula výkonom 140kg obsadil 4.miesto a v divízii EQ do 110kg sa  Dávid Bendík pokúšal o 292,5kg následne aj 305kg, ale pokusy nemal platné.

V disciplíne mŕtvy ťah Ján Gdovin výkonom 230kg prekonal  národný juniorský rekord do 95kg.

Dávid Bendík s 300kg vyhral kategóriu do 110kg a obsadil 3.miesto v absolútnom hodnotení bez rozdielu váh.

Na záver sa dočkali aj najmladší naši pretekári. 15 ročná Simona Vasilenková zdedila talent po otcovi a skvelým výkonom 100kg si odniesla zlatú medailu.

Tobias Hvozdovič  a Július Tkáč súťažili v dorasteneckej kategórii do 82,5kg a Tobias Hvozdovič potiahol 200kg a zaslúžene vybojoval bronzovú medailu, Július Tkáč na svojej prvej súťaži predviedol osobný rekord a veľký potenciál do budúcnosti keď zodvihol 170kg činku.

Tento rok sa takto darí nášmu klubu s veľkou pomocou firmy Vokup Klim s.r.o, ktorej ďakujeme za podporu.

Majstrovstvá Slovenska v powerliftingu federácie WUAP v Košiciach ukázali vysokú úroveň powerliftingu na Slovensku. Súťažiaci preukázali svoju odhodlanosť, silu a techniku a vytvorili vzrušujúce a nezabudnuteľné okamihy pre všetkých prítomných.

Gratulujeme všetkým víťazom a súťažiacim za ich skvelé výkony a vďaka patrí aj organizátorom.