Majstrovstvá Slovenska v mas wrestlingu 2019 Bardejov

09.10.2019

V sobotu 28.9. 2019 sa v Bardejove konali Majstrovstvá Slovenska v mas wrestlingu. Pretekári s Klubu silových športov Dido Powerlifting Giraltovce na nich nechýbali a získali aj pekné umiestnenia. 

V kategórií mužov do 70kg na prvom mieste skončil Šimon Wolk z Poľska, na druhom mieste bol náš Jaroslav Eštvaník Dido Giraltovce a tretí skončil Marko Čížek Vrbov.  

V kategórií do 80kg zvíťazil Matúš Klobušovský KSTaK Matej Bardejov, druhé miesto patrilo Marekovi Klobušovskému KSTaK Matej Bardejov a tretie miesto si podelili Marek Olejár a Ján Gdovín Dido Giraltovce, ktorý súťažil medzi mužmi a jeho vek bol iba 17 rokov.


V kategórii do 125 kg štartoval Martin Mikula, ktorý obsadil 4.miesto . V jeho kategórii štartoval aj  profesionálny strongman Peter Rekenei z Popradu, pre ktorého to bola to jeho prvá súťaž, na ktorej hneď skončil na krásnom druhom mieste. Víťazom sa stal Tóth Dávid z Dunajskej Stredy. Na treťom mieste sa umiestnil Mário Karička z Trebišova. 


Po týchto majstrovstvách Slovenska sa nám vyformovala aj prvá reprezentácia Slovenska, ktorá bude mať možnosť reprezentovať už 16.novembra v Poľskom meste Lodž. V tejto nominácii sa objaví aj Ján Gdovin z Klubu silových športov DIDO POWERLIFTING Giraltovce.