Majstrovstvá sveta Viedeň Rakúsko 2023

15-23.september 2023 Viedeň Rakúsko

Powerlifting alebo silový trojboj je šport pri ktorom rozhodujú aj tie najmenšie detaily. Hranica medzi úspešným a neúspešným pokusom je veľmi tenká. Aj preto je tento šport tak krásny a venuje sa mu stále viac ľudí po celom svete.

Na Majstrovstvách sveta vo Viedni, ktoré sa konali v Donau sport centre sa predstavilo aj päť reprezentantov z nášho klubu. Tomáš Múdry a Pavol Roba zažili na vlastnej koži, že šport je nielen krásny ale aj krutý a po neplatných základných pokusoch boli zo súťaže diskvalifikovaný.

O prvú medailu pre náš klub sa postaral v kategórii masters 40-49 rokov Marcel Vasilenko. V hmotnostnej kategórii do 95kg dokáže zbierať medaily na medzinárodnej úrovni a opäť to potvrdil. V disciplíne mŕtvy ťah za výkon 262,5kg si vyslúžil 2.miesto a striebornú medailu. V konkurencii vyrovnaných výkonov si svojimi skúsenosťami dokázal postrážiť druhé miesto a rozdiel medzi striebornou a bronzovu medailou bol 2,5kg.

V celkovom silovom trojboji, ktorý sa skladá z drepu tlaku na lavičke a mŕtveho ťahu nás potešili Adam Sobek a Dávid Bendík.

Adam v drepe zvládol 310kg , v tlaku na lavičke síce dokázal 210kg zatlačiť až na tretí pokus ale dokázal sa zachrániť a pokračovať ďalej v súťaži. V mŕtvom ťahu zapísal v druhom pokuse 290kg a nechal si naložiť aj 300kg, ale tentokrát to bolo nad jeho sily. 800kg výsledný total v hmotnostnej kategórii mužov do 125kg stačilo na druhé miesto a ďalšie striebro pre náš klub.

Predseda oddielu Dávid Bendík pri telesnej váhe 104kg začal drepom  350kg, po tlaku na lavičke kde zapísal 270kg to už bolo predbežné prvé miesto. V mŕtvom ťahu zdvihol postupne 270kg, 300kg a nakoniec aj 315kg a to mu zaručilo 1.miesto do 110kg a zároveň prvé miesto v absolútnom hodnotení bez rozdielu hmotnosti zo všetkých pretekárov a tak sa stal absolútnym majstrom sveta v roku 2023.

Výsledný total 935kg a tlak na lavičke 270kg sú aj novými slovenskými rekordami.

Klub silových športov Dido Powerlifting ďakuje za podporu mestu Giratovce, poslancovi PSK Jánovi Vookovi, firme Vokup klim s.r.o, a všetkým ktorý poukázali 2% z dane. Vďaka patrí aj všetkým ktorý doma fandili a podporovali nás na diaľku veľmi si to vážime.

Klub silových športov Dido Powerlifting