Martina Vargová Majsterkou Európy , Katarína Sotáková s bronzovou medailou

06.09.2020

Na koronou poznačených Majstrovstvách Európy v silovom trojboji, ktoré sa konali od 1. do 4.septembra v Trnave sa predstavili dve pretekárky Klubu silových športov Dido Powerlifting Giraltovce.

Darilo sa im veľmi dobre a Martina Vargová v hmotnostnej kategórii do 56kg hneď v prvej disciplíne zapísala osobný rekord v drepe 120kg. S úspešným drepom sa jej darilo aj v benchpresse a v druhom pokuse zatlačila 65kg. Pred druhou Hanou Malinovou už mala dostatočný náskok a mŕtvym ťahom 130kg dosiahla total 315kg. Stala sa Majsterkou Európy v hmotnostnej kategórii do 56kg.

Katarína Sotáková v hmotnostnej kategórii do 67,5kg si taktiež drepom 105kg utvorila osobný rekord. V benchpresse sa jej podarilo dvihnúť 55kg. Škoda tretieho pokusu na 60 kg,ktorý kvôli technickej chybe nemohol byť uznaný. V mŕtvom ťahu prišlo zaváhanie na 120kg, ktoré musela opakovať., 135kg v treťom pokuse by jej zaistilo striebornú medailu, a hoci to bol nádejný pokus nebol platný, Obsadila tak tretie miesto a získala bronzovú medailu za Petrou Lampertovou za ktorou zaostala iba o 5kg, zlatá bola Sammie England z Veľkej Británie.