Mas wrestlingová sezóna začala pretekári nášho klubu 3x v akcii

19.07.2022

Sezóna mas wrestlingu začala a 4.6.2022 ju odštartovali aj pretekáro nášho klubu na pohárovej súťaži v Brezne.

Na Double red mas wrestling cup nás reprezentovali Adam Sobek a Tomáš Múdry.

Obaja obsadili 3.miesto Adam v kategórii do 105kg a Tomáš do 90kg.

Majstrovstvá Slovenska mládeže v mas wrestlingu 2022 Banská Bystrica

V piatok 10. júna 2022 sa v športovej hale univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici

uskutočnil v rámci projektu mas-wrestling na školách 1.pilotný ročník Majstrovstiev

Slovenska mládeže v mas-wrestlingu. Celkom sa zúčastnilo 80 chlapcov a dievčat

ktorí súťažili v štyroch vekových kategóriách, mladší žiaci 11-13 rokov, starší žiaci

14-15 rokov, dorastenci 16-17 rokov a juniori 18-21 rokov.

Výborne sa darilo aj mládeži z Giraltoviec. Tobias Hvozdovič vyhral kategóriu starších žiakov nad 70kg a Aaron Bzdil ihneď za ním obsadil druhé miesto. V dorasteneckej kategórii do 70kg si skvele počínal aj Július Tkáč, ktorý obadil druhé miesto. Mali sme zastúpenie aj v junioroch a Jaroslav Eštvanik taktiež dosiahol na medailovú pozíciu za tretie miesto. V najťažšej juniorskej kategórii nad 85kg Dávid Surgent obsadil druhé miesto.

1.kolo Slovenského pohára v mas wrestlingu Sološnica 16.7.2022

V sobotu 16.júla 2022 sa konalo v Sološnici 1. kolo Slovenského pohára v mas-wrestlingu. Organizátorom šampionátu bol tím klubu Iron Athlet Sološnica na čele s pánom Martinom Lovišekom, ktorý pripravil súťaž na požadovanej úrovni.

Klub silových športov Dido Powerlifting reprezentovali traja pretekári. Najmladši Tobias Hvozdovič si suverénne poradil s konkurenciou a obsadil prvé miesto v kategórii 13-15 ročných pretekárov.

Tomáš Múdry v kategórii v najnabitejšej kategórii do 90kg, kde sa predstavili aj viacerí pretekári, ktorý štartovali na Svetovom pohári a Majstrovstvách sveta vybojoval fantastické druhé miesto. Prehral iba s majstrom sveta Oliverom Kurekom z Banskej Bystrice.

v 105kg tradične nastúpil Adam Sobek,možno slabšou rozcvičkou alebo iným zapríčinením prehral s Patrikom Železkom a ostatným zápasmi sa už dokázal dostať pre neho iba na druhé miesto.