STRACH Z KORONAVÍRUSU U ŠPORTOVCA Z GIRALTOVIEC: DÁVID BENDÍK TRÉNOVAL POČAS KARANTÉNY ĽUDÍ Z DOMU

13.05.2020

V čase uzavretia MsÚ v Giraltovciach kvôli výskytu koronavírusu, ktorý bol potvrdený u poslanca Martina V., sa dostal do karantény aj miestny športovec Dávid Bendík. Na tomto zasadnutí získal primátorské ocenenie.

Silového trojbojára Dávida Bendíka oceňovali práve na spomínanom rokovaní MsZ. Odovzdali mu cenu primátora mesta Giraltovce za vzornú reprezentáciu pri príležitosti 75. výročia mesta. Pozvanie od mesta na slávnostné udeľovanie ceny ho najprv potešilo, neskôr sa prvotné nadšenie z ďalšieho úspechu začalo vytrácať. "Keď mi prišiel list z mesta, že som pozvaný a mám si prísť prebrať ocenenie, potešilo ma to. Vždy je to dobrý pocit, ak si na vás niekto spomenie, lebo pripraviť sa na majstrovstvá sveta je fakt ťažká drina," priznáva viacnásobný majster sveta v powerliftingu, ktorý sa silovému tréningu venuje od 15 rokov. "O týždeň na to mi však táto správa nepripadala až taká príjemná, keď ma oboznámili s tým, že jeden poslanec, ktorý sa zúčastnil zastupiteľstva, bol pozitívne testovaný. Bál som sa hlavne o otca, ktorý má za sebou viacero operácií aj o babku, ktorá má už vyšší vek a celý čas som bol s nimi v kontakte." Športuje od detstva a veľmi výnimočne sa mu vraj stane, aby sa nakazil chrípkou. Najhoršie bolo pre neho prekonať 14-dňové obmedzenie. Keďže je členom, trénerom a predsedom Klubu silových športov Dido Powerlifting Giraltovce, v karanténe "pracoval" aspoň z domu.. "Ľudia, čo športujú, majú podľa mňa omnoho silnejšiu imunitu ako bežná populácia. V karanténe som však aspoň mal čas na veci, na ktoré som si ho dlho nevedel nájsť, hlavne prečítať si nejakú knihu, čo sa mi aj podarilo. Keďže som osobný tréner, začal som trénovať ľudí online, takže im nahrám video, ako môžu doma cvičiť bez náčinia. V podstate som sa teda až tak nenudil,"tvrdí Dávid Bendík a dodáva, že je dobré byť v strehu, vedieť o chorobe a prevencii čo najviac informácií, písať a hovoriť o tom, i keď je podľa neho panika niekedy ešte horšia ako samotný vírus. (Martina Cigľárová)