Svetové hry policajtov a  hasičov 2019 : Marcel Vasilenko cestuje do čínskeho Chengdu a je  pripravený na medailu

06.08.2019

16.8.2019 Marcel Vasilenko skompletizoval medailovú zbierku na svetových hrách v dvojboji vybojoval zlatú medailu

Marcel Vasilenko splnil očakávania a na Svetových hrách policajtov a hasičov získal zlatú medailu. Po striebre a bronze spred dvoch rokov z amerického Los Angeles v čínskom Chengdu dosiahol na najvyšší stupienok. Po miernom neúspechu z benchpressu a 6.mieste, z väčšou motiváciou a odhodlaním nastúpil na dvojboj ( pushpull) a výkonom 355kg potešil seba sponzorov a fanúšikov, ktorí mu držali prsty. V hmotnostnej kategórii do 93kg predčil druhého nemca v konečnom súčte o 20kg. Za prípravu a možnosť súťažiť na takom významnom podujatí by sa chcel Marcel poďakovať PSK- Prešovský samosprávny kraj, firme KOVSMOL s.r.o, firme Gauch s.r.o, firme Malý Gazda a Dido Powerlifting- Dávid Bendík.

14.8.2019  Marcel Vasilenko za medailou v benchpresse zaostal o 10kg, v dvojboji by mu medaila nemala ujsť

Marcel Vasilenko má za sebou prvú časť súťaží na Svetových hrách policajných a hasičských zložiek v čínskom Chengdu. V Century City International Exhibition Centre v disciplíne benchpress RAW do 93kg obsadil 6.miesto s výkonom 145kg. Za medailou zaostal 10kg a  podľa vlastných slov vrhne všetky sily do disciplíny dvojboj. Pred dvomi rokmi v Los Angeles sa v mŕtvom ťahu dokonca pokúšal o svetový rekord.

9.8.2018

Marcel Vasilenko úspešne docestoval do čínskeho Chengdu a  je oficiálne zaregistrovaný. Netrpezlivo čaká na váženie, ktoré sa bude konať 12.8. (pondelok) a deň na to absolvuje svoj prvý súťažný deň, keď sa predstaví v kategórii benchpress RAW do 93kg.

Nadporučík  Ing. Marcel Vasilenko, pracovne zaradený v Prešove a reprezentujúci Klub silových športov Dido Powerlifting Giraltovce cestuje na svoje druhé Svetové hry policajtov a hasičov, ktoré sa uskutočnia 8. až 18.augusta 2019 v čínskom meste Chengdu. Marcel sa predstaví v disciplíne benchpress RAW a  pár dní na to ho bude čakať aj dvojboj skladajúci sa z mŕtveho ťahu a benchpressu.

Podľa dosiahnutých výkonov v príprave je veľká šanca, že Marcel v hmotnostnej kategórii do 93kg  aspoň v jednej disciplíne dosiahne na medailovú pozíciu čo by znamenalo obrovský úspech. Na Svetových hrách už dokázal získať dve medaily v roku 2017 v americkom Los Angeles a to striebornú a bronzovú. S vycestovaním a nákladmi spojenými so súťažou Marcelovi výrazne pomohol Prešovský samosprávny kraj (PSK), firmy Kovsmol a Gauch s.r.o

Väčšinu prípravy Marcel absolvoval pod vedením Dávida Bendíka V Klube silových športov Dido Powerlifting v Giraltovciach.