Začala mas wrestlingová sezóna - Klub silových športov Dido Powerlifting na 1.kole Slovenského pohára s 3 medailami

14.06.2021

1.kolo Slovenského pohára v mas wrestlingu, ktoré sa konalo 12.6.2021 v Banskej Bystrici ukázalo, že mas wrestling na Slovensku sa rozbieha a kvalita zápasov stúpa.

Piati pretekári Klubu silových športov Dido Powerlifting podali dobré výkony.

V najľahšej kategórii do 75kg nás reprezentoval Jaroslav Eštvanik absolvoval 4 zápasy a obsadil piate miesto, ktoré mu do celkového poradia prinieslo 8 bodov.

V kategórii 13-16 ročných chlapcov nastúpil minuloročný víťaz Dávid Surgent. V 3 zápasoch dvakrát zvíťazil. Jedna prehra ho odsunula na druhé miesto a zisk 12bodov.

V hmotnostnej kategórii mužov do 90kg sme mali dvoch pretekárov. Ján Gdovin a Tomáš Múdry mali po 4 zápasy obidvaja 2 výhry a 2 prehry. Ich vzájomný zápas, ktorý vyhral Tomáš rozhodol o 4. mieste pre Jána Gdovina a broznovú medailu pre Tomáša Múdreho a 10bodov do celkového hodnotenia.

Adam Sobek , ktorý celý minulý rok nezaznamenal ani jedinú prehru otvoril súťaž s prehľadom, keď zdolal domáceho Ivana Levického 2:0. V druhom zápase nastúpil proti Oliverovi Sidorjakovi z Bardejova. Hneď v prvom kole sa stala kuriózna situácia, keď v súboji zlomili pálku. Bol to zápas plný zvratov, viackrát museli opakovať jednotlivý zápas. Pretože ak rozhodca určí, že pálku pustili v tom istom momente, nepripisuje sa bod ani jednej strane. Mnohými divákmi a trénermi označovaný ako najlepší zápas 1.kola Slovenské pohára napokon Adam prehral 2:1. Po dvoch výhrach a jednej prehre obsadil 2.miesto a získal 12bodov.

Klub silových športov Dido Powerlifting Giraltovce tak získal viacero pódiových umiestnení a za prejavenú podporu ďakuje všetkým fanúšikom a podporovateľom. Tentokrát špeciálne firme Jozefa Zajaca, ktorý nášmu klubu prepožičal 9-miestne auto a uľahčil cestovanie